Warsztat dla coachów: “Daj się uwieść filozofii i nie bój się brzytwy Ockhama”

Jak pytać, słuchać i mówić – podpowiedź filozofii (wykład interaktywny)

Program

I.   O pytaniach – Filozoficzne dociekania wymagają nie tylko przytomnego umysłu, i także szczerości, pokory i odwagi. Jak pytał Sokrates i jak pyta filozofia?

II.   O języku – Żeby usłyszeć drugiego człowieka, najpierw trzeba uznać jego istnienie i usłyszeć jego język. Pod tym samym brzmieniem słowa, wielu z nas posiada inną treść. Jest bardzo niewiele słów, które znaczą dla każdego to samo. Jakie to słowa? Często dochodzi do nieporozumień w języku, spieramy się o treść; tymczasem mamy problem z językiem, w którym tę treść wyrażamy. Jak usłyszeć więcej z tego co, ktoś do nas mówi?

III.   O prawdzie – Prawda to zgodność faktów z rzeczywistością, jak uczy Arystoteles. Jakich faktów i jakiej rzeczywistości? Prawda jest jak kobieta, mówi Nietzsche. Jeśli jak kobieta, to czy podobna poznać kobietę? Cóż to jest zatem prawda i jak się nią posługiwać? Jak jest różnica między wiedzą a wiarą?

IV.   Skrzynka z narzędziami:

Co zyskasz?

  1. Zyskasz umiejętność filozoficznego stawiania pytań.
  2. Zyskasz umiejętność „filozoficznego słyszenia”.
  3. Poznasz wspólne, wszystkim językom, słowa i dowiesz się jak niewiele ich jest. Cała reszta to interpretacja, stąd tak trudno nam się porozumiewać na co dzień.
  4. Poznasz wybrane definicje prawdy, pewności i rzeczywistości.
  5. Zyskasz umiejętność rozróżnienia między wiedzą a wiarą.
  6. Poznasz narzędzia Arystotelesa, Lukrecjusza, Ockhama i Hume’a.
  7. A poza tym spędzisz trochę czasu z filozofią i jej pasjonatem.

Prowadzący: Artur Negri – coach, b. rzecznik prasowy ICF Poland, trener, absolwent filozofii UW. Zajmuje się m.in. logiką, etyką, i bioetyką. W pracy coacha posługuje się filozofią. W przeszłości m.in. dyrektor programowy Instytutu Lecha Wałęsy, dyrektor Biura Prasowego Forum Ekonomicznego w Krynicy, dziennikarz Polskiego Radia i prasy ekonomicznej. Autor kilkuset publikacji, współautor czterech książek.

Kiedy, gdzie i jak
Kiedy: 28 stycznia 2014 w godzinach 18:00-21:00
Gdzie: Inspiration Space, ul. Jana Czeczota 8/3 w Warszawie
Zgłoszenia: wypełnij krótki formularz na stronie i dokonaj wpłaty na konto Inspiration Space w mBanku: 93 1140 2004 0000 3102 3498 3759
O rezerwacji miejsca na warsztacie decyduje kolejność wpłat.

Inwestycja:
60 zł

Pozostałe warunki 
Jeśli po wpłacie okaże się, że jednak nie możesz wziąć udziału w warsztacie w tym terminie, możesz odstąpić swoje miejsce komuś innemu. W tym celu lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio: kontakt@inspiration-partners.com, tel. 508 761 320, 508 761 321.