Warsztat: Od pomysłu do biznesu – czyli jak przekuć ideę w sprawdzony model biznesowy’ – Moduł I

Jeśli masz już pomysł na biznes, albo nawet kilka pomysłów, i chcesz sprawdzić na ile Twoja idea ma szansę powodzenia w warunkach rynkowych albo dowiedzieć się co zrobić lepiej lub inaczej aby wyróżnić się na tle konkurencji, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, poświęcone przekuwaniu pomysłu w model biznesowy. 
O modelu biznesowym
Model biznesowy to odpowiedź na potrzebę innowacyjnego i jednocześnie uporządkowanego podejścia do tego jak zamienić ciekawy pomysł w funkcjonujący biznes, oparty na wartości oferowanej przez firmę klientom, chęci płacenia przez klientów za tę wartość oraz sposobach w jakie firma czerpie zyski z powyższego. Bazowanie na modelu pozwala radzić sobie na konkurencyjnym rynku, niesie bezpieczeństwo wynikające ze sprawdzonej struktury, przy jednoczesnym poszerzaniu perspektyw i nastawieniu na innowacyjność.

Obejrzyj krótki film, przybliżający jak wygląda kanwa modelu biznesowego wykorzystywana podczas warsztatów.

O warsztacie
Zapraszamy do udziału w I module warsztatowym, podczas którego poznasz skuteczne narzędzia do pracy nad tworzeniem swojego biznesu i poszukiwaniem w nim innowacji.

Podczas warsztatu przyjrzymy się przykładowym modelom biznesowym i wykorzystując różne techniki oraz narzędzia, stworzymy innowacyjne pomysły wnoszące wartość do tych modeli. Będziemy pracować w grupach, analizować, generować pomysły, wyciągać wnioski, podsumowywać. Wykorzystując techniki poszukiwania innowacji, będziemy dodawać, odejmować, kwestionować, potwierdzać, weryfikować różne założenia i sprawdzać jak wynikające z tego wnioski wykorzystać do ulepszenia modelu biznesowego. Na koniec sprawdzimy też jak możemy w praktyce wykorzystać to czego doświadczyliśmy i jak przekłada się to na przyszłość Twojego pomysłu i Twojej firmy.

W trakcie warsztatu wykorzystamy kanwę modelu biznesowego wg Alexadra Osterwaldera, techniki poszukiwania innowacji i pracy kreatywnej oraz metody coachingowe.

Po tym warsztacie Twoim zadaniem będzie stworzenie pierwszego szkicu, zarysu Twojego własnego modelu biznesowego, który możesz wykorzystać do dalszej pracy i rozwijania swojego pomysłu z wykorzystaniem poznanych technik i narzędzi.

Celem warsztatu jest zaprezentowanie koncepcji modelu biznesowego i przećwiczenie zarówno tworzenia modelu jak i narzędzi i technik pracy z modelem biznesowym, a także wyrobienie nawyku ciągłego kwestionowania, weryfikowania i sprawdzania założeń oraz nieustannego poszukiwania sposobów na ulepszenie modelu biznesowego. Rynek nigdy się nie zatrzymuje, więc Ty również potrzebujesz cały czas się rozwijać, by stale wyprzedzać konkurencję i dostarczać klientom to czego potrzebują i za co są gotowi zapłacić. Z warsztatów wyjdziesz z narzędziami i ćwiczeniami, które możesz wykonywać potem samodzielnie lub angażując w to inne osoby z otoczenia swojego i swojej firmy.

Zapraszamy,

Eliza Jarmołowicz-Zalewska i Szymon Herbeć

Autorzy warsztatu, coachowie i trenerzy Inspiration Partners, na co dzień pracujący z osobami indywidualnymi i firmami nad tworzeniem modeli biznesowych i poszukiwaniem innowacji w istniejących przedsięwzięciach biznesowych.

Kiedy, gdzie i jak

Zgłoś chęć udziału wypełniając formularz, potem wraz z zebraną grupą wspólnie ustalimy termin warsztatu.

Kiedy: Data do ustalenia, w godzinach 10:00-18:00
Gdzie: Inspiration Space, ul. Jana Czeczota 8/3 w Warszawie
Zgłoszenia: formularz

Wpłaty na konto Inspiration Space w mBanku: 93 1140 2004 0000 3102 3498 3759
O rezerwacji miejsca na warsztacie decyduje kolejność wpłat.

Inwestycja
250 zł – dla osób, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w warsztacie
285 zł – dla osób dopisujących się po wyznaczonym terminie warsztatu

Pozostałe warunki 
Jeśli po wpłacie okaże się, że jednak nie możesz wziąć udziału w warsztacie w tym terminie, możesz odstąpić swoje miejsce innej uczestniczce lub zaproponujemy Ci udział w warsztacie w kolejnym terminie.

UWAGA! Na ten warsztat obowiązuje GWARANCJA SATYSFAKCJI. Jeśli po warsztacie stwierdzisz, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, powiedz nam o tym a zwrócimy Ci wpłaconą kwotę.

Osoby, które wezmą udział w Module I warsztatu ‘Od pomysłu do biznesu’ otrzymają możliwość wzięcia udziału w:
– kolejnych warsztatach dotyczących tworzenia modelu biznesowego własnego przedsięwzięcia
– w indywidualnych sesjach coachingowych poświęconych rozwijaniu własnego biznesu
– w grupie Mastermind służącej przyspieszeniu rozwoju biznesu i osiągania stawianych sobie celów.

Pytania prosimy kierować na adres kontakt@inspiration-partners.com lub telefonicznie: 508 761 320, 508 761 321.