Zaproszenie na wernisaż Jarosława Betleja – „Podróże molekuł”

Ooo_boska_Jaroslaw_Betlej_oil_100x100_cm_-_zaproszenie

Wystawa malarstwa Jarosława Betleja „Podróże molekuł” jest kolejnym niezwykłym wydarzeniem artystycznym w Inspiration Space. Serdecznie zapraszamy 31 stycznia o godzinie 19:00 na spotkanie z energetyczną twórczością tego artysty.

RSVP do 29 stycznia 2014 tel. 508 761 321, 508 761 320
biuro@inspiration-space.com 

Jarosław Betlej

Artysta w latach 1989 -91 studiował wizualizację i koncepcję na Akademii Komunikacji Marketingowej w Dusseldorfie.

Jest twórcą niezwykle wszechstronnym. Przez wiele lat był copywriterem i twórcą koncepcji reklamowych. Obecnie zajmuje się produkcją filmów, fotografią, pisze powieść, prowadzi bloga,  od 2010 roku intensywnie maluje.

Przygodę z malarstwem olejnym zaczął stosunkowo niedawno a na swoim koncie ma już wiele nagród i wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Bierze również udział w wystawach zbiorowych oraz w plenerach artystycznych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i firmowych w Warszawie, Krakowie, Kolonii, Karlsruhe, Luzern, Nowym Jorku, Paryżu, Bern oraz w Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie.

Nazywany przez przyjaciół królem optymizmu uważa, że malarstwo jest dla odbiorców nie dla artystów. Fascynuje się twórczością Andy’ego Warhola i Takashiego Murakamiego.

Jego inspiracją jest świat blogosfery i mediów społecznościowych.

Jarosław nie odcina się od doświadczenia reklamowego – kompozycje obrazów, spektakularne perspektywy, wykorzystane motywy mają zalążek w koncepcjach opracowywanych przez wiele lat  na rzecz reklamy. Jest twórcą myślącym, otwartym na odbiorcę przy tym człowiekiem niezwykle pracowitym. Chętnie dzieli się swoją wrażliwością i przemyśleniami na temat życia i sztuki.

Jego obrazy to filozofia radości. Rozedrgane kapelusze, samochody, sukienki, kwiaty a w otoczeniu tych lewitujących przedmiotów i roślin – człowiek.

Człowiek u Jarosława Betleja jest taki jak on sam – pełen radości – otwierający odważnie ramiona w stronę słońca. W tej twórczości nie ma miejsca na smutek. Artysta uważa i często cytuje słowa Karla Lagerfelda, że nie należy własnym dramatem obarczać innych ludzi – dzieli się z nami tym co jasne, radosne i piękne: barwną subiektywną codziennością zatrzymaną w prostokątach płócien.

 

Kurator wystawy: Barbara Kowalczyk

Absolwentka ASP i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją oraz organizowaniem wystaw sztuki współczesnej. Wystawy indywidualne i zbiorowe w Poznaniu, Bolonii, Bredzie, Amsterdamie, Warszawie, Budapeszcie, Madrycie, Atenach, Katowicach, Gdańsku i Częstochowie. Specjalizuje się w Corporate Art, zrealizowała m.in. wystrój w: gabinetach Prezydenta i Premiera RP na lotnisku Okęcie; siedzibie Metro Group Asset Management; biurowcach Mistral i Stratos w Warszawie.

Partnerzy:

Art Studio
Consulting
Barbara
Kowalczyk
Inspiration-Space