Aktualności

15 Sep

Art & Development & Business Mixer – 26.09.14 – zaproszenie

Art & Development & Business Mixer czyli Networking + Rozwój + Wernisaż  wystawy malarsko graficznej „Szczeliny istnienia” – Barbary Kowalczyk, „Wyobrazy” – Piotra Rychlickiego

wystawa 12.09.2014 zaproszenie LOGA 2.2 Zapraszamy na piąte spotkanie ze sztuką w Inspiration Space. Ideą jest pokazywanie sztuki w miejscach niegaleryjnych tak, żeby ludzie mieli szansę obcować ze sztuką codziennie w miejscu pracy.

Podczas wernisażu będzie można spotkać coachów, trenerów i psychologów wykorzystujących Inspiration Space jako przestrzeń do rozwoju ich klientów, a w rozmowie z nimi będzie się można zainspirować do własnego rozwoju.

Będzie to również okazja do poznania nowych osób ze świata biznesu i rozwoju, w ustrukturyzowanej formie, do nawiązania kontaktów, które być może zaowocują wymiernymi projektami w przyszłości.

Prezentacje obrazów odbywają się w trzech pomieszczeniach, w których na co dzień odbywają się szkolenia, warsztaty, indywidualne sesje coachingowe.
Po wernisażu prace artystów pozostają  w biurze trzy miesiące.

Prezentujemy różne postawy artystyczne i różne techniki tak aby prace artystyczne były również pretekstem do rozwijania tematów przy sesjach coachingowych i warsztatach. Był pokaz grafiki warsztatowej, malarstwa olejnego, malarstwa transparentnego.

Piąty pokaz w GALERII I będzie prezentacją malarsko – graficzną. Na ten jeden wieczór miejsce zamienia się w galerię – gdzie przy lampce dobrego wina i doborowym towarzystwie można porozmawiać z ciekawymi ludźmi.

Barbara Kowalczyk zaprezentuje prace z dwóch cykli:

„Szczeliny istnienia” – prace graficzne inspirowane esejami Jolanty Brach Czainy pod tym samym tytułem. Artystka pokazuje skromne, drobne przedmioty z naszej codzienności i przez odpowiednią oprawę podnosi je do do rangi dzieła sztuki. Oraz cykl  – „Dla Vincenta” – prace malarskie z ukochanym przez van Gogha motywem słoneczników. Inspiracją cyklu jest obraz olejny namalowany przez Barbarę Kowalczyk w wieku 15 lat  na początku swojej drogi artystycznej – nieduży olejny, malowany z natury i przedstawiający słoneczniki. Najnowsze prace także przedstawiają słoneczniki ale jest to próba współczesnej interpretacji tego tematu i osobisty hołd złożony niezwykłemu twórcy jakim był van Gogh.

Piotr Rychlicki zaprezentuje cykl : ”Wyobrazy” – jest to próba wykorzystania nowoczesnych technologii w rozbudzaniu wyobraźni. I jest to happeningowy pokaz niespodzianka.

Barbara Kowalczyk i Piotr Rychlicki na co dzień pracują razem pod marką Barbara Kowalczyk Art Studio – jest to mega kreatywny duet realizujący projekty z zakresu sztuki i reklamy. Ponad 20 letnie doświadczenie z reklamy ( Piotr Rychlicki) oraz sztuki (Barbara Kowalczyk) gwarantuje, że wszelkie prace z ww zakresów zrealizowane będą na wysokim poziomie i wielką dbałością o klienta. Wrześniowy pokaz w „Galerii i” jest pierwsza wspólną prezentacją duetu  Barbara i Piotr.

Kurator wystaw – Barbara Kowalczyk – artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Prezentacja prac potrwa do początku stycznia 2015 r