Aktualności

20 Nov

Zaproszenie na wernisaż prac Małgorzaty Jabłońskiej – “Rzeczywistości”

Serdecznie zapraszamy 29 listopada na wernisaż Małgorzaty Jabłońskiej pt. “Rzeczywistości”. Będzie to świetna okazja nie tylko do obcowania ze sztuką, ale również spędzenia czasu w inspirującym towarzystwie partnerów i przyjaciół Inspiration Space.

RSVP do 27 listopada 2013 tel. 508 761 321, 508 761 320
biuro@inspiration-space.com 

Małgorzata Jabłońska

Artystka studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w latach 1990 – 95. Dyplom obroniła w 1995 w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego. Podczas swojej kariery malarskiej m.in.:

  • brała udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. Galeria Biała, Lublin 1992, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa 1993;
  • w latach 1998 – 2000 pokazywała swoje prace w cenionych galeriach w Nowym Jorku;
  • miała liczne wystawy indywidualne, m.in. „Autoportrety” (Galeria Rzeźby Kuchnia, 1998) oraz „Ukryty Wymiar” (Śródmiejska. Warszawa, 2012).

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz zbiorach wielu firm.

Od 2001 roku Małgorzata Jabłońska pracuje w autorskiej, niezwykle unikalnej technice nazywanej przez nią „malarstwem transparentnym”. Na płaszczyźnie umieszcza formy wycinane z barwnych cieniutkich materiałów i nitek. Nasycenie koloru uzyskuje przez nakładanie jednej warstwy na drugą. Obrazy pozostają mimo to transparentne. Umieszczane nie tylko na ścianie ale również w przestrzeni filtrują światło, które potęguje efekt przezroczystości.

Świat autorki to subtelne ważki, nieziemskie kwiaty, pejzaże, portrety. Przez zastosowanie unikalnej techniki niezwykle delikatne i eteryczne. Prace są odbiciem wnętrza artysty. W prezentowanych na wystawie widać dużą wrażliwość, subtelność i precyzję.

Kurator wystawy

Barbara Kowalczyk

Absolwentka ASP i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją oraz organizowaniem wystaw sztuki współczesnej. Wystawy indywidualne i zbiorowe w Poznaniu, Bolonii, Bredzie, Amsterdamie, Warszawie, Budapeszcie, Madrycie, Atenach, Katowicach, Gdańsku i Częstochowie. Specjalizuje się w Corporate Art, zrealizowała m.in. wystrój w: gabinetach Prezydenta i Premiera RP na lotnisku Okęcie; siedzibie Metro Group Asset Management; biurowcach Mistral i Stratos w Warszawie.

Partnerzy:

logotyp_grand Art Studio
Consulting
Barbara
Kowalczyk
Inspiration-Space